Tallinna Tehnikakõrgkooli kandideerib rekordarv sisseastujaid: populaarsemad on hoonete ehitus ja logistika - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tallinna Tehnikakõrgkooli kandideerib rekordarv sisseastujaid: populaarsemad on hoonete ehitus ja logistika

Tallinna Tehnikakõrgkooli kandideerib rekordarv sisseastujaid: populaarsemad on hoonete ehitus ja logistika

Neljapäeval lõppenud tudengite vastuvõtul Tallinna Tehnikakõrgkooli esitati viimase 10 aasta rekordarv avaldusi, hoonete ehitus, transport ja logistika ning ärijuhtimine olid sisseastujate populaarsemad valikud.

Uute tudengite vastuvõtt tõi Tallinna Tehnikakõrgkooli kokku 3800 avaldust, mida on pea kaks korda rohkem võrreldes mullusega, mil avaldusi oli 1947. Õppeosakonna juhataja Anne Rooste sõnul võib öelda, et tänavune sisseastumine viimase 10 aasta kõige suurema konkursiga.

Vastuvõtuspetsialist Tiiu Rivise sõnul paistis konkursil silma ka uus õppekava ostu- ja hankekorraldus, kuhu esitati 7 avaldust õppekohale. Ka mullu populaarseim olnud hoonete ehituse õppekava sai sellel aastal ligi 8,1 avaldust ühele õppekohale, möödunud aastal oli konkurss 5,9. Transport ja logistika ning ärijuhtimine kogusid mõlemad 7,9 avaldust õppekohale.

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend ütles, et õppijate suur huvi peamiselt insenerierialade vastu teeb heameelt ning eriti meeldiv on tõdeda, et sellel aastal on rohkelt sooviavaldusi ka nendele õppekavadele, mis varasematel aastatel on olnud vähem populaarsed „Rõõmustavate näidetena võiks esile tuua kõikide tehnikaerialade päevaõpet “. Lend märkis, et hetkel räägime veel avalduste arvust, vastuvõtu järgmises etapis tuleb üliõpilaskandidaadil oma valik kinnitada ja siis saame teada, milline on uute üliõpilaste profiil ja õppimisvalmidus.

10. juulini toimuvad autotehnika ja rakendusarhitektuuri õppekaval sisseastumiskatsed ja erialasobivustestid. Rakendusarhitektuuri õppekavale kandideerijatel on vaja sooritada joonistamise ja kompositsiooni katsed 9.- 10. juulil, autotehnika test on 10. juulil.

Vastuvõetute esimesed nimekirjad avalikustatakse SAISis 13. juulil. Pingeridades toimuvad muudatused seni, kuni on vabu õppekohti.

Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilaste arvult suuruselt neljas Eesti kõrgkool, kus õpib ligi 3200 üliõpilast. Õppida saab 19-l õppekaval peamiselt tehnika, tootmise, ehituse ja transpordi, aga ka ärinduse ja halduse ning tervise ja heaolu valdkonnas heaolu õppesuunal. 2019. aasta septembris liitus Tallinna Tehnikakõrgkooliga Mõdrikul asuv Lääne-Viru Rakenduskõrgkool.

Uudised
ja pressiteated