Prindi

Tehnikainstituudi tudengid valmistasid Lahtis innovaatiliselt nööpe21.03.2018

5.- 9. märtsini osalesid tehnikainstituudi tudengid Lahti partnerkõrgkooli intensiivõppeprogrammis, et õppida nelja päeva jooksul tehnoloogiaid, mida TTK-s ei õpetata.

Tehnikainstituudi lektori Madis Moori sõnul oli selle aasta teemaks survevaluvormide valmistamine ning vormi katsetamine. „Esmalt valiti välja vormitav toode, milleks osutus nööp. Seejärel disainiti nööbi 3D-mudel ning lähtuvalt mudelist projekteeriti survevaluvormi plaadid kasutades CAD tarkvara Solid Edge. Viimase sammuna töödeldi survevaluvormi plaadid kasutades lõiketöötlustehnoloogia laboratooriumi seadmeid“.

Lahti rakenduskõrgkooli ruume ja masinaparki kasutades valmistasid tudengid ka kõik ülejäänud vajaminevad detailid. Tehti valmis valuvormile toitekanalite süsteem, tõukurvardad ja muud vormiosad, et koostada terviklik survevaluvorm. Programm lõppes survevaluvormi katsetamisega, mille käigus prooviti erinevaid plastikuid.

Madis Moor nentis, et lõpptulemusena töötas survevaluvorm suurepäraselt ning vormi katsetuste käigus toodeti mitusada erivärvusega nööpi.

Programmi näol on tegemist on iga-aastase lühiajalise üliõpilasvahetusega, Lahti rakenduskõrgkooli ja TTK vahel.


  • Jaga: