Prindi

Tehnikakõrgkool avab unikaalse tööstuslabori24.09.2018

Neljapäeval, 27. septembril kell 14 avatakse Tallinna Tehnikakõrgkoolis Eestis ainulaadne Tööstus 4.0 labor, mis võimaldab läbi mängida täielikult robotiseeritud tehase tootmisprotsesse ning õpetada välja tuleviku tööstusjuhte ja tootmisinsenere.

Labori juhataja Kristo Vaheri sõnul on õppelaboris kasutusel tööstusrobotid, mis teevad omavahel koostööd ja nii saab terve labori seadistada kui miniatuurse tehase, kus toote valmistamine on 100-protsenti automatiseeritud ja robotiseeritud. „Tööstuses on praegu peamiseks komistuskiviks robotite rakendamisel terviku koostoimimine ehk see, kuidas masinad omavahel suhtlema panna. Meie laboris saab modelleerida kõiki päriselus ettetulevaid olukordi, lisades uusi roboteid või muutes protsesse või lisades uusi lülisid tootmistsüklisse“.

Vaher tõi välja, et tööstusettevõtetes tahetakse küll roboteid kasutada, aga ei osata nendega palju peale hakata. „Tahame pakkuda siin lisaks õppetööle ja tulevastele robootika õppekava üliõpilastele ka täienduskoolitusi tootmisjuhtidele ja tööstuse planeerijatele“, lisas Vaher.

Labori maksumuseks koos paigaldusega kujunes 419 491 eurot, millest 332 097 eurot tasuti  Euroopa Liidu Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide vahenditest.

Laboris saab ringi vaadata ja robotite tööd oma silmaga näha Tallinna Tehnikakõrgkoolis Pärnu mnt 62 etteregistreerimisega.


  • Jaga: