Prindi

TTK aastapäeval promoveeriti professoreid ja anti välja kuldsponsori tiitel13.11.2017

9. novembril 102. aastapäeva tähistanud Tallinna Tehnikakõrgkooli pidulikul vastuvõtul promoveeriti ametisse kaks uut professorit, anti välja kooli kuldsponsori tiitel Toyota Baltic AS-le ning stipendiumid üliõpilastele.

Professoritena nimetati ametisse Ada Traumann rõiva ja tekstiili instituudist ning tehnikainstituudi elektritehnika õppekava juht René Nukki. Ametitunnused anti üle ka sügisest moodustatud kuue instituudi direktoritele.

Kuldsponsori tiitli pälvis Toyota Baltic AS pikaajalise panustamise eest TTK õpikeskkonda uute ja innovatiivsete õppevahenditega. 2017. aastal andis ettevõte koolile üle õppevahendina hübriidmaasturi RX 450h, mis võimaldab läbi viia üliõpilaste õppepraktikat. Ettevõtte sõnul panustab Toyota selle nimel, et autoeriala õppivad noored saaksid koolis tipptasemel ettevalmistuse, mis vastab ka Toyota kõrgetele oskusnõutele. Ettevõte andis pidulikul aktusel üle ka 540 euro suurused stipendiumid kolmele tehnikainstituudi autotehnika üliõpilasele.

1500 euro suuruse stipendiumi andis ettevõte Radius Machining OÜ masinaehituse erialal õppivale II kursuse tudengile Mart Pärtelile.

Aastapäeval peetud kõnes tõi rektor Enno Lend välja, et Euroopa tasandi hinnangu kohaselt iseloomustab Eesti kõrgharidust ja kõrgkoole muust maailmast suurem akadeemiline ja organisatsiooni juhtimise vabadus. Lendi hinnangul tuleks seda vabadust, mida on palju rohkem, kui enamikus EL riikide kõrgkoolides, kasutada TTK kui organisatsiooni pidevaks uuendamiseks ja arendamiseks ning võimekuseks näha ette muutusi, neid analüüsida ja ellu viia.

„Kui meil on vabadus olla innovaatiline, ettevõtlik ja efektiivne, siis just need meie põhiväärtused kohustavad liikmeskonda olema vastutustundlikud. Nii saame luua meie koolile kestvat tähendust“, märkis Lend.

 

 


  • Jaga: