Prindi

TTK logistikatudengid asuvad ärilinnakut nutikamaks muutma  07.06.2018

Ülo Pärnitsa nimelisel stipendiumi konkursil „Kuidas teha Ülemiste City targemaks?“ tuli üheks võitjaks Tallinna Tehnikakõrgkooli logistikainstituudi üliõpilastiimi töö „Jagamismajanduse mõju Ülemiste City linnaku arengule lähiaastatel“. 

TTK logistikainstituudi transpordi ja logistika eriala IV kursuse tudengid Thomas Tammus ja Erik Punane uurivad, kuidas luua liikuvussüsteemi ideekavand, mis arvestaks linnaku kasvava rahvaarvuga ning koosneks ideedest, mis parandaksid sealse liikuvussüsteemi praeguseid kitsaskohti ning tagaksid ka tulevikus linnaku jätkusuutliku arengu. Üliõpilaste töö juhendaja on instituudi lektor Jelizaveta Janno.

Teiseks konkursi võitjaks tuli TTÜ üliõpilastiimi töö, mis uurib linnaku büroohoonete sisekliimat.

Mõlemad 10 000-eurose auhinnafondiga konkursil žürii poolt välja valitud võitjate meeskonnad alustavad Ülemiste Cityt haldava AS Mainori sõnul ligi pool aastat kestva praktilise uurimustöö kirjutamist.

AS Mainori Nõukogu esimehe Guido Pärnitsa arvates ei määra Eesti ega Ülemiste City majanduse edu ehitatud majad ega asjad, vaid targad ideed ja uued ärimudelid. „Innovatsiooni saavutamiseks on oluline arendada koostööd ettevõtete ja teaduse vahel,“ märkis Pärnits.

Ülo Pärnitsa stipendiumifondi eesmärgiks on toetada ettevõtlusharidust ning tõsta esile konkursitöid, mis aitavad teha Ülemiste City linnakut targemaks. Stipendium on mõeldud üliõpilaste ja õppejõudude toetamiseks nende õpingutel või uurimistööde läbiviimisel. Ülo Pärnits oli AS Mainori pikaaegne eestvedaja ja Ülemiste City looja.

 


  • Jaga: