Prindi

TTK tantsuansambel Savijalakesed tutvustasid rahvatantsu USAs08.10.2019

Tantsuansambel Savijalakesed esindasid suvel eesti kultuuri ning tutvustasid rahvatantsu USAs 34. Lääneranniku Eesti Päevadel Portlandis ja ka Junction Citys toimunud Skandinaavia festivalil.

Sündmuste raames toimusid tantsu- ja laulupidu, kontserdid, seminarid, teatrietendused ning erinevad töötoad. Eesti päevadel osalesid kollektiivid Eestist, USAst, Kanadast, Euroopast ja Austraaliast. “34. Lääneranniku Eesti Päevadel osalemise tähtsus seisnes selles, et osalejatel avardus silmaring, neil oli võimalik suhelda ea- ja rahvuskaaslastega välisriigis ning samas oli neil võimalus tunda end kultuurikandjatena, kes teavad ja hoiavad rahvuskultuuri traditsioone, osalevad selle edasikandmises”, sõnastas ansambli eestvedaja Piret Lett üritustel osalemise olulisuse. 

Üritustel samuti osalenud EASi välisesindaja Andrus Viirg sõnas omakorda, et ärimajandus ei toimi ilma kultuurita ja vastupidi. „On aeg suhetes oma globaalsete rahvuskaaslastega minna uuele tasandile. Oluline on luua platvorme ja võrgustikke, mis kaasaks ühelt poolt noori, teisalt looks ka uusi väärtusi.”

www.facebook.com/savijalakesed

 


  • Jaga: