Prindi

TTK tervitas väliskülalisüliõpilasi27.01.2020

Sel nädalavahetusel toimusid mitmed tervitusüritused Erasmus programmi raames Tallinna Tehnikakõrgkoolis kevadsemestril õppima asuvatele välistudengitele.

Laupäeval tervitati välistudengeid TTK peamajas ning tuutorite juhtimisel tehti ringkäik ruumides, kus nad algaval semestril õppima hakkavad. Samuti osaleti rahvusvahelise tudengivõrgustiku Erasmus Student Network (ESN) kevadsemestri plaanide tutvustamisel, mille viis läbi TTK rõiva- ja tekstiiliosakonna vilistlane Made Kastevic, kes õpingute ajal ka ise välisüliõpilastele tuutorina abiks oli. Made sõnul on tal on alati rõõm kodukooli tagasi tulla ja ta loodab, et välistudengid jäävad siinse kogemusega väga rahule.

Päeva teises pooles suundusid tudengid vanalinna ekskursioonile, mille käigus ammutati teadmisi Tallinna ning selle vanalinna ajaloost ja tähtsaimatest vaatamisväärsustest. Õhtu lõpuks korraldasid  tuutorid külalistele südalinnas meeleoluka seiklusrännaku, mille käigus tuli lahendada lõbusaid ülesandeid.

Pühapäev veedeti värskes õhus, et anda välistudengitele edasi kogemus eestlaste loodusarmastusest. Kogenud giidi Olle Tischleri juhtimisel matkati Pääsküla rabas. Retkel saadi aimu Pääsküla raba ajaloost, uuriti turbaaukusid ja tutvuti rabataimedega.

Käesoleval kevadsemestril õpib Tallinna Tehnikakõrgkoolis kokku 29 väliskülalistudengit, kellest kaks jätkab õpinguid sügissemestrist. Tudengid on TTKsse saabunud eri Euroopa riikidest nagu Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Kreeka, Tšehhi, Šveits, Ungari, Slovakkia, Leedu. Samuti osalevad õpingutel kaks tudengit Türgist. Populaarseimateks instituutideks välistudengite seas sel poolaastal on arhitektuuri- ja tehnikainstituudid.


  • Jaga: