Prindi

TTK tudengid löövad kaasa tudengiprojektis Solaride Eesti esimese päikeseauto ehitamisel26.10.2020

Tallinna Tehnikakõrgkool alustas sel kuul koostööd tudengiprojektiga Solaride, et aidata noortel inseneridel ehitada Eesti esimene päikeseauto, millega võisteldakse järgmisel sügisel Austraalias päikeseautode maailmameistrivõistlustel World Solar Challenge.

TTK tudengi Karl August Tatuntsi sõnul on Solaride projekt, mis annab tudengitele võimaluse arendada rohelist tehnoloogiat ning panna oma teadmised proovile antud valdkonnas. 

“Autonduse suur tulevik on elektriautod, ent selles valdkonnas on veel palju efektiivsuse ja energeetikaprobleeme – kuidas kogu tehnoloogiat kanda üle elektriautodesse? Need küsimused loovad palju uusi võimalusi ja võimalikke lahendusi,” kommenteerib Tatunts. Tudengiprojekt Solaride turunduse eestvedaja Eglis Rohtla sõnul püüab Solaride leida võimalikke vastused tänastele küsimustele, et tulevikutehnoloogia saaks sündida.

Solaride’i tegemistele aitavad TTK poolt kaasa auto- ja elektritehnika õppekavade juhid ja tudengid, ühtlasi katsetatakse turundusalast koostööd inseneeria-erialade populariseerimise suunas. 

Solaride projektis on veel mõned vabad kohad inseneeriahuvilistele. Liituma on oodatud nii praegused kui ka tulevased insenerid, kes soovivad luua tulevikutehnoloogiat ning kirjutada end ajalukku kui Eesti esimese päikeseauto kaasautorid! Kandideeri siin: www.solaride.ee/joinus

 

 

 


  • Jaga: