Prindi

TTK viis Goldbergi võitnud Võru noored Rootsi luksusautode tehasesse22.05.2018

Mullu novembris Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimunud Goldbergi masina ehitamise võistlusel esikoha saanud Võru Kreutzwaldi kooli õpilased said preemiaks reisi Rootsi luksusautosid tootvasse Koenigseggi tehasesse, kus eksklussiivsete autode ehitamisega tegelevad insenerid on TTK vilistalased, kes ehitasid üliõpilastena tundengivormelit.

Tallinna Tehnikakõrgkooli programmi „100 sammu inseneerias“ raames novembri algul toimud inseneeria karjääripäeval aset leidnud Goldbergi masina ehitamise võistluse võitsid Hanna-Liina Kunnus, Hanno-Laur Kunnus, Karl Jakop Pintmann ja Uku Konsap. Masina valmimist juhendasid Kaider Vardja ja Evi Tarro ning laste vanemad. Masinal pidi olema kümme elementi ning esikoha sai võistkond, kelle masin töötas täpselt 30 sekundit.

„100 sammu inseneerias“ eestvedaja ja Goldbergi võistluse peamine korraldaja ehitusinstituudi lektor Anneli Ramjala sõnul on Koenigseggi autotehases hästi näha, mida selge visiooni, kindlameelsuse, visaduse ja pühendumisega on võimalik saavutada.

„Üks autode arendamisega tegelev insener kellega rääkisime, tõi välja, et peamine põhjus, miks ta tahab seal töötada, on huvitav töö ja pidevad uued väljakutseid“, rääkis Anneli Ramjalg.

Lisaks inseneridele töötavad tehases kaks eestlasest sadulseppa. „Nende käte all valmivad kaunid polsterdustööd, mis muudavad autod veelgi luksuslikumaks“, kiitis Ramjalg nähtut. Ta lisas, et kuigi Koenigseggi autod on enamikule inimestest igas mõttes kättesaamatud, siis ometi on nende uued tehnoloogiad ja innovaatsioon märkimisväärsed ja ilmselt muudavad lähitulevikus ka tavakasutuses olevaid autosid efektiivsemaks ja keskkonnasäästlikumaks. „Nende puhul ei ole tegemist lihtsalt kiirete autode tootjatega, vaid nad tõesti mõtlevad väljaspool piire“, kommenteeris ta.

Preemireisil käinud Võru Kreutzwaldi kooli 9. klassi õpilase Hanna-Liina Kunnuse sõnul tahtis nende tiim Goldbergi võistlusele minnes peaauhinda. „Ehitades tahtsime teha võimalikult head masinat ja tegimegi töökindla ja täpse. Meie esimene katse oli võistluse alguses nii täpne, et hoidsime esimest kohta kuni lõpuni. See oli üks vingemaid võistlusi, kus ma osalenud olen“ rääkis ta võistlusest.

Autotehases hämmastas võitjaid Hanna-Liina Kunnuse mulje põhjal kõige rohkem võimalus oma silmaga näha 1,5 miljonit dollarit maksvate luksusautode valmistamist ning võimalus ka sellise auto taustal pilti teha.

Fotol: Hanno-Laur Kunnus, Hanna-Liina Kunnus, Karl Jakop Pintmann, Uku Konsap.


  • Jaga: