Prindi

Tüür Kadarik Arhitektid võitsid Manufaktuuri kvartali arhitektuurikonkursi19.06.2020

ERRi kultuuriportaali teatel selgusid Balti Manufaktuuri kvartali arhitektuurikonkursi võitjad, kelleks osutusid TTK lektorite Mihkel Tüüri ja Ott Kadariku büroo Kadarik Tüür Arhitektid tööga „Sitsi niit“ ning arhitektuuribüroo Molumba tööga“Tertris“.

Kui arhitektuuribüroo Molumba võitis oma tööga “Tetris” Manufaktuuri tn 7 uushoonestuse ja kvartali logistika osa, siis Kadarik Tüür Arhitektide töö “Sitsi Niit” oli žürii hinnangul parim Manufaktuuri tn 5 asuvale vanale ja imposantsele tehasehoonele uue elu andmiseks, säilitades võimalikult palju hoone ajaloolist välimust, kirjutatakse kultuuriportaalis.

Hepsor ja Tolaram Grupp arendavad 100 miljonit euro eest välja Balti Manufaktuuri kompleksi territooriumi, mille tulemusena tekib Põhja-Tallinnasse uus äri- ja elupiirkond.

Kokku osales arhitektuurikonkursil viis bürood. Viieliikmelises žüriis oli lisaks mõlema arendaja esindajale ka Oliver Alver Tallinna linnaplaneerimise ametist ning Ralf Lõoke ja Terje Ong Eesti arhitektide liidust. Konkursi tingimused võimaldasid välja valida ühe asemel kaks võidutööd ja seda võimalust ka žürii kasutas.
Allikas: kultuur.err.ee


  • Jaga: