Prindi

Vaata meeleolukat ja värviküllast galeriid TTK-s toimunud Goldbergi võistlusest  06.11.2017

GALERII: http://bit.ly/2zzpwX4

Reedel, 3. novembril TTK Inseneeria karjääripäeval aset leidnud Goldbergi masina ehitamise võistluse võitis Võru Kreutzwaldi Kool, mille võistkond, koosseisus Hanna-Liina Kunnus, Hanno-Laur Kunnus, Uku Konsap, Karl Jakop Pintmann ning juhendajad Kaider Vardja ja Evi Tarro, konstrueerisid ette antud ajaga kõige täpsema Goldbergi masina.

Teise ja kolmanda koha pälvisid Tartu Jaan Poska Gümnaasium ja Jõhvi Vene Põhikool.
Meeskondade ülesanne oli konstrueerida Goldbergi masin, mis töötaks vähemalt 30 sekundit ning võisteldi, kelle fantaasiamasin on žürii poolt ette antud ajale kõige lähemal.

Võistlusel osalesid veel Kadrina Keskkool, Kiviõli I Keskkool, Kärdla Põhikool ning Pärnu Kuninga Tänava Põhikool.

Samal ajal toimunud Inseneeria karjääripäeval said võistlejad ja kohale tulnud kaasaelajad tutvuda TTK õppekavadega, külastada kõrgkooli laboreid, osaleda orienteerumisvõistlustel, õpitubades ning vestlusringides ja tutvuda tulevaste tööandjatega.

TTK ehitusteaduskonna lektori Anneli Ramjala sõnul oli tegemist meeleoluka, noori inspireeriva ning teaduse tegemist populariseeriva päevaga.

Sündmus oli 81. samm TTK poolt Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud insenerielukutset populariseerivast üritustesarjast  “100 sammu inseneerias”.

Kogu sündmust saab järele vaadata siit: http://bit.ly/2Ae1n4y

Karjääripäeva toetasid: Nordecon AS, AS Trev2-Grupp, AS Merko Ehitus Eesti, Scania Eesti AS, Starship Technologies OÜ, Metek OÜ, AS Oma Ehitaja, Harju Elekter AS, DPD Eesti AS

 

 


  • Jaga: