Raamatus käsitletakse rõivatööstuse keskkonnamõjusid kogu tarneahela ulatuses, alates tooraine tootmisest kuni jäätmekäitluseni. Teos toob esile selle, et rõivatööstus on üks suurima keskkonnajalajäljega tööstusharusid, kusjuures mõju avaldub nii vee, energia kui ka kemikaalide kasutuse kaudu. Autor uurib tootmise eri etappide – näiteks kiudude kasvatamise, tekstiilide töötlemise ja rõivaste valmistamise – mõju keskkonnale ning rõhutab vajadust mõõta ja vähendada neid mõjusid süsteemselt.
Raamat pakub teaduslikult põhjendatud hinnanguid ja analüüse keskkonnamõju hindamise meetoditest, sealhulgas elutsükli hindamisest (LCA), mis aitab mõista toodete ja protsesside mõju kogu nende eluea jooksul. Samuti käsitletakse kestliku arengu põhimõtteid ja ringmajanduse võimalusi rõivatööstuses.
Autor rõhutab, et olulised on nii tarbijate kui ka tootjate teadlikkus ja vastutus, ning kutsub üles võtma kasutusele tõhusaid praktikaid keskkonnakoormuse vähendamiseks. Raamat on suunatud nii teadlastele, tööstuse spetsialistidele, poliitikakujundajatele, eesmärgiga edendada rohelisemaid lahendusi tekstiili- ja rõivasektoris.