Tallinna Tehnikakõrgkoolis koolitati esimesed tööstusrobotite programmeerijaid - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Tallinna Tehnikakõrgkoolis koolitati esimesed tööstusrobotite programmeerijaid

Tallinna Tehnikakõrgkoolis koolitati esimesed tööstusrobotite programmeerijaid

Koolitusel osalenud metallitööstusseadmete müügiga tegeleva Nordcity Center müügidirektor Vladimir Müürsepp rääkis, et paljud kliendid küsivad neilt selliseid lahendusi, kus inimestest tööpingioperaatoreid asendavad robotid.

Müürsepa sõnul selgitati koolitusel lahti ka teemad, mis andsid teooriale lisaks ka kohe rakendatavad teadmised.  „Kindlasti annab koolitusel osalemine häid tulemusi ka edasises planeerimise protsessis, mis senimaani oli paljuski nö tunnetuse pealt tehtud. Nüüd saame uutele teadmistele tugineda“.

Koolitaja Samo Saartsi sõnul on robotid järjest suurem osa tööstusest. Inimesi, kes oskavad nendega ringi käia, nõutakse üha enam. „Tööstuskontrollerid on järjest levinumad ning ka Eestis on vaja tööstust järjest enam automatiseerida, mistõttu inimesed, kes neid oskusi omavad on hinnas. Võib ka öelda, et kõigil, kes koolitusel osalesid, olid eripärased  põhjused, kuid peamiselt võib välja tuua, et ettevõtte siseseid teadmisi nii hoolduse kui ka toimimise kohta oli kõigil vaja suurendada“.

Tööstusrobotite kontrollerite koolitus tegeles tööstuslike kontrollerite programmeerimise, kasutuselevõtu ja andmesidega ning automaatikasüsteemide programmeerimisega. Kursus sobib täiendõppeks kuni 7. kutse taseme inseneridele ning järgmine koolitus leiab aset alates 5. oktoobrist.

Uudised
ja pressiteated

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?