Moetööstus - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Moetööstus

Moetööstus

2024/2025. õppeaastal moetööstuse õppekaval vastuvõttu ei toimu.

Moetööstus on üleilmse haardega kiiresti arenev ja pidevalt muutuv valdkond. Tööandjad ootavad spetsialiste, kes suudavad lahendada ülesandeid ja kohaneda uute tehnoloogiatega. Toodete valmistamisega seotud osalised võivad paikneda eri riikides: moekunstnik ühes, tehniline disainer teises, materjalide ostja kolmandas, valmistaja neljandas ning kollektsiooni müüja viiendas. 

Moetööstuse (Fashion Engineering) õppekava:

  • õpetab tootmise planeerimisel ja tehnoloogiate valikul lähtuma jätkusuutlikkuse ja keskkonnaeetika põhimõtetest.
  • annab lisaks erialastele tehnilistele oskustele ka head sotsiaalsed oskused ja arusaamise moetööstusest kui tervikust. 
  • hõlmab kahte õppesuunda:
    • Rõivaste tehniline disain – suur osakaal on tootele orienteeritud õppeainetel nagu kostüümikompositsioon, lõikeõpetus, materjaliõpetus ja tehnoloogia. Õppesuund annab põhjalikud teadmised mudelite lekaalide valmistamisest ja mudelite loomiseks vajalike arvutiprogrammide kasutamisest. Omandatud teadmisi rakendatakse praktilistes projektides. 
    • Tekstiiltoodete tehnoloogia ja tootearendus – õppesuund annab head teadmised tekstiili- ja õmblusvaldkonnast. Õppekavas on suur osakaal õppeainetel, mis on seotud tootearenduse ja selle protsessidega, hõlmates tehnoloogilisi võimalusi, nagu digitaalne trükk, tekstiilide ühendamine ultraheli keevisõmblusmasinal või tekstiilmaterjalide parameetrite mõõtmine. Samuti võimaldab õppekava mitmete arvutiprogrammide õpet, alustades disaini- ja graafikaprogrammidest, kuni tootmise korralduse ja planeerimiseni. Spetsialiseerumise ainetes on pööratud tähelepanu erialaste teadmiste sidususele sotsiaalsete ja majanduspädevustega.
  • pakub võimalust osaleda vahetusüliõpilasena rahvusvaheliselt tunnustatud partnerkõrgkoolide õppetöös.
  • ühendab endas teooria ja praktika, kusjuures praktikal saab käia ka Eestist väljaspool.
  • tagab põneva ja väljakutseid täis rahvusvahelise haardega töö.

Tekstiiltoodete tehnoloogia ja tootearenduse suuna lõpetajat ootab töö tootmisalases või tootearendust tegevas ettevõttes, mille tegevusvaldkonnaks on tekstiili-, rõiva-, nahktoodete või pehme mööbli valmistamine. Töö võib olla seotud tootearenduse või tootmise korraldamisega. Tehnilise disaini spetsialist leiab tööd õmblusettevõttes konstruktori, disaineri või tootejuhina.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Moetööstuse õppekavale sisseastumisel tuleb osaleda grupivestlusel.

Tõmba endale rakendus, õpi moetööstust TTK-s!

Lisainformatsioon:

Teele Peets
lektor, moetööstuse õppekava juht, rõivaste tehnilise disaini õppesuuna juht
teele.peets@tktk.ee
666 4563
TLN-A415
CV-ETIS
Merje Beilmann
lektor, moetööstuse õppekava tehnoloogia ja tootearenduse õppesuuna juht
Helina Prints
juhiabi
helina.prints@tktk.ee
666 4561
TLN-A114

Vaata ka:

MoeP.A.R.K etenduselt tuli TTK-sse tudengite eripreemia

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?