Robotitehnika - Tallinna Tehnikakõrgkool

Robotitehnika

Robotitehnika

Robotitehnika

Robotitehnika on tehnika ja tehnoloogia valdkond, mis tegeleb robotite disaini, konstrueerimise, algoritmide väljatöötamise, valmistamise ja rakendamisega nii tööstuses kui ka teeninduses. Robotitehnika on tihedalt seotud insenerimehaanika, elektroonika ja IKT-arendusega. Tänapäeva kolmanda põlvkonna masinnägemise ja tehisintellektiga varustatud robotid suudavad olukordi analüüsida, õppida ja töötada koostöös teiste robotite ja inimestega.

Robotitehnika (Robotics Engineering) õppekava:

  • õpetab mitmeid omavahel seotud aineid: programmeerimise alused, mikrokontrollerid, tööstuskontrollerite ja -robotite programmeerimine, seadmete internet. 
  • annab pärast 3,5-aastast õpet bakalaureusekraadi.
  • hõlmab valdkonnast võimalikult laia pildi saamiseks lisaks ettevõttepraktikale projektitöid, milles ehitatakse näiteks ise valmis robot.
  • pakub võimalust robootika- ja automaatikalaboris teha läbi täielikult robotiseeritud tehase tootmisprotsesse, modelleerida päriseluolukordi, kaasates roboteid ja lisades uusi lülisid tootmistsüklisse.
  • ühendab tulevased tööstusjuhid ja tootmisinsenerid masinaehituse ja elektritehnika üliõpilastega, et saada koostöökogemus ja laiem tunnetus insenerivaldkonnast. 
  • tagab lõpetajale arenemisvõimalustega erialase töö või võimaluse jätkata magistriõppes.

Kasvava nõudlusega tulevikueriala on vajalik ettevõtetes, mis projekteerivad, toodavad, paigaldavad, programmeerivad ja hooldavad robotseadmeid või -süsteeme. Mõistes protsesside seotust ja suurt pilti, suudavad robotitehnika spetsialistid ettevõtetele efektiivsuse suurendamiseks ökonoomseid ja ainulaadseid robotitehnilisi lahendusi pakkuda.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Õppekava


Tõmba endale rakendus, õpi robotiinseneriks TTK-s!

Tudengilugu: kool käivitas inseneris ettevõtjageeni
“Tallinna Tehnikakõrgkool on väga tihedalt minu tegemistega seotud. Klassikalise töö asemel olen valinud ettevõtliku suuna ja asutanud spin-off-ettevõtte DIWID. DIWID-i põhitegevus on digitaalsete kaksikute ja tööstusprotsesside simulatsioonide arendamine. Koolist sain äriidee ja võimaluse seda väikeste kuludega katsetada. Igapäevaselt tegelen sellega, et digitaliseerida tööstuse ja tootmisega tegelevate ettevõtete tegevust. Kindlasti tasub mainida, et selle äri idee on pärit robotitehnika eriala õppeainest “Virtuaalsed tehased”.” (Markus Annilo)

Lisainformatsioon

Kristo Vaher
juhtivlektor, robotitehnika õppekava juht
Kaja Lattu
juhiabi
kaja.lattu@tktk.ee
666 4555, 5557 4657
TLN-A224