Majandusarvestus - Tallinna Tehnikakõrgkool

Majandusarvestus

Majandusarvestus

Majandusarvestuse õppekava peaerialaks on küll raamatupidamine, kuid annab palju laiema hariduse ning võimalikud töövaldkonnad on kulude arvestamisest finantside juhtimiseni eri suurusega ettevõtetes. Kuid ka paljud ettevõtete omanikud ja juhid õpivad lisakõrgharidusena majandusarvestust, sest hea juht vajab õigete otsuste vastuvõtmiseks laiapõhjalisi majandusteadmisi.

Majandusarvestuse (Accounting) õppekava:

  • pakub ainsa õppeasutusena Eestis eraldi õppekavana majandusarvestuse rakenduskõrgharidust.
  • hõlmab tasemel üld- ja erialaseid teadmisi finants-, maksu- ning juhtimisarvestuses, et töötada majandusarvestuse spetsialistina.
  • ühendab teooria tihedalt praktikaga ettevõtetes, et toetada koolis omandatud teadmiste ja oskuste praktilist rakendamist.
  • õpetab kogemusega õppejõudude juhendamisel, kuidas olla pädev raamatupidaja, vanem-, pearaamatupidaja või finantsspetsialist.
  • annab ettevalmistuse töötada soovi korral ettevõtjana ja osutada raamatupidamisteenust teistele.
  • tagab võimaluse teadmisi täiendada ja rahvusvahelisi kogemusi omandada vahetusüliõpilasena mitmetes tunnustatud partnerkõrgkoolides Euroopas, näiteks Portugalis, või sooritada praktika mõnes välisriigis.

Majandusarvestust õpitakse Tallinna Tehnikakõrgkooli Teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaal Mõdrikul. Mõisakompleksis asuv õpikeskkond on unikaalne, samas kaasaegne. 

Majandusarvestajaid vajavad kõik ettevõtted, mistõttu on lõpetajale tagatud töö ja mitmekülgsed arenguvõimalused mõnes konkreetses ettevõttes, raamatupidamisteenuseid pakkuvates büroodes või oma ettevõttes.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Tõmba endale rakendus, õpi majandusarvestust TTK-s!

Lisainformatsioon:

Liina Maasik
lektor, majandusarvestuse õppekava juht
liina.maasik@tktk.ee
329 5964
MDR-A104; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa
CV-ETIS
Reet Niilus
õppekorralduse spetsialist
reet.niilus@tktk.ee
329 5956
MDR-A106; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa
Pille Koit
õppekorralduse spetsialist
pille.koit@tktk.ee
329 5962
MDR-A108; Tiigivahe tee 2, Mõdriku, Lääne-Virumaa