Autotehnika - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Autotehnika

Autotehnika

Autotehnika

Autotehnika õppesuund on tulevikueriala, sest ka liikurite ja mootorite maailmas käib tehnoloogiapööre, autod muutuvad üha säästlikumaks ja nutikamaks. Tallinna Tehnikakõrgkooli autotehnika eriala kõrgest tasemest annab tunnistust tõik, et oleme partneriks rahvusvahelises projektis, et luua elektrisõidukite hooldust ja remonti käsitlev õppekava. Kuna elektriautod on autonduse suur tulevik, on selles valdkonnas teha palju, mis annab lõpetajale võimaluse korda saata midagi olulist. Mootorid muutuvad, autod jäävad.

Autotehnika (Automotive Engineering) õppekava:

  • õpetab leidma lahendusi valdkonna probleemidele, töötama kaasaegse tehnikatarkvara ja infosüsteemidega.
  • annab oskused osaleda projektimeeskondades, algatada ja viia läbi projekte ning rakendada ellu nende tulemusi.
  • hõlmab õppetööd moodsas tehnokeskuses, kus tulevased autoinsenerid tutvuvad põhjalikult autotehnika ja tehnoseisundiga parimatel võimsus- ja diagnostikastendidel, elektritööde laboris, töökojas ning projekteerimis- ja liiklusvaldkonna tarkvaraga arvutiklassis.
  • pakub võimalust osaleda teadustöös, arendada elektriautot ja lüüa edukalt kaasa tudengite rahvusvahelisel tootearendusvõistlusel Formula Student.
  • ühendab teooria praktikaga Eesti auto- ja liiklusvaldkonna juhtivates ettevõtetes ning asutustes.
  • tagab lõpetanule võimaluse jätkata õpinguid magistriõppes nii Eestis kui ka välismaal, kindla töökoha või mõlemat korraga.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

  • Tutvu vastuvõtutingimustega
  • Autotehnika õppekavale sisseastumisel tuleb sooritada sisseastumiskatse.
  • Matemaatika riigieksami ja/või TTK matemaatika testi sooritanud kandidaatidele lisatakse täiendavad konkursipunktid vastavalt tulemustele.


Tõmba endale rakendus, õpi autoinseneriks TTK-s!


Tudengilugu: õpingud ühendab tööga elektriauto

“Solaride’is tegelen aerodünaamika ja keredisainiga. Meie kitsam eesmärk on ehitada võistlusauto, millega sõidetakse 3000 km läbi Austraalia. Laiemalt aga tahab Solaride anda tudengitele võimaluse arendada rohelist tehnoloogiat. Kool ja töö toimivad minu jaoks paralleelselt, ennast arendades, kuna eriala kattub tööga. Õpin kogu aeg, et töö arenduses uusi teadmisi katsetada. Samas saan väga palju uut teada ka töö juures, mille tõttu saan akadeemilistes õpingutes põimida ka praktilisi teadmisi.” (Karl August Tatunts)

Lisainformatsioon:

Arvi Anton
juhtiv külalislektor, autotehnika õppekava juhi kt
arvi.anton@tktk.ee
666 4558
TLN-A229
Kaja Lattu
juhiabi
kaja.lattu@tktk.ee
666 4555, 5557 4657
TLN-A224

Loe lisaks:
Tudengivormeli võistkond sai Itaalia etapil üldvõidu

TTK tudengid võitsid elektriautode maratonil esikoha

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?