Rakendusgeodeesia - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Rakendusgeodeesia

Rakendusgeodeesia

Rakendusgeodeesia

2024/2025 õppeaastal Rakendusgeodeesia õppekaval vastuvõttu ei toimu.

Geodeesia ehk maamõõtmine on teadus maa-alade kujutamisest plaanidel, kaartidel ja profiilidel. Geodeesia on mitme valdkonna jaoks eluliselt vajalik tugiteadus. Tänapäeval ei saa ühtegi hoonet ega teed ehitada geodeetideta.

Meie rakendusgeodeesia (Construction Geodesy) õppekava:

  • õpetab kasutama kaasaegseid geodeetilisi instrumente, nagu digitaalnivelliire, GPS-vastuvõtjaid ja muid ajakohaseid maamõõtmistehnoloogiarakendusi, laserskaneerimise seadmeid ja graafikaprogramme.
  • annab põhjalikud teadmised klassikalisest ja rakendusgeodeesiast. 
  • hõlmab ühisosa hoonete ehituse ja teedeehituse õppekavaga, andes sel moel põhjalikud teadmised tegutsemaks geodeedina mitmes valdkonnas.
  • pakub võimalusi täiendada end väliskõrgkoolides vahetusüliõpilasena või sooritada praktika välismaal geodeesiaettevõttes.
  • ühendab õppetöös omavahel tihedalt teooria ja praktika, neist pikim on neljakuuline inseneripraktika, mis toimub geodeesiaettevõttes. 
  • tagab lõpetajale arenemisvõimalustega erialase töö nii avalikus kui ka erasektoris ja võimaluse jätkata magistriõppes.


„Töö geodeedina on vaheldusrikas, rutiinivaba ja pakub lõputult väljakutseid!“

– Hele-Mai Ristimäe, üliõpilane

Geodeesiainsenerid on tööturul väga nõutud ning leiavad huvitava ja vaheldusrikka töö nii avalikus kui ka erasektoris. Väljakutseid ja rakendust leidub geodeesiafirmades, maakorralduse ja planeerimisega tegelevates firmades, linna- ja vallavalitsustes või riigiasutustes. 

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Lisainformatsioon:

Katrin Uueküla
lektor, rakendusgeodeesia õppekava juht
katrin.uuekula@tktk.ee
666 4551
TLN-A217
CV-ETIS
Kaidi Laks
juhiabi, aasta tugitöötaja 2022
kaidi.laks@tktk.ee
666 4547
TLN-A214
Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?