Kinnisvara korrashoid - Tallinna Tehnikakõrgkool

Kinnisvara korrashoid

Kinnisvara korrashoid

Kinnisvara korrashoid

Kinnisvara korrashoiu eriala lõpetanud spetsialistid hoolitsevad selle eest, et hoonete kasutusperioodi jooksul saaksid nende omanikud kvaliteetse haldus-, hooldus- ja heakorrateenuse. Kuna uued moodsate lahendustega äri- ja eluhooned on tipptehnoloogiaga varustatud nutikad ja automatiseeritud kompleksid, on nende tõrgeteta toimimiseks ja omaniku ning kliendi rahulolu tagamiseks vaja andekaid haldus- ja hooldusjuhte.

Kinnisvara korrashoiu (Facilities Management) õppekava:

  • õpetab selgeks kaasaegse hoone kui tipptehnoloogiaga varustatud nutika ja automatiseeritud kompleksi kvaliteetse haldus-, hooldus- ja heakorrateenuse pakkumise põhitõed. 
  • annab lisaks spetsiifilistele erialateadmistele häid teadmisi IT-, digitaliseerimise ja virtualiseerimise vallast, laialdase ehitustehnilise pädevuse, oskuse lugeda jooniseid ning teadmised kütte-, jahutus- ja ventilatsioonisüsteemidest.
  • hõlmab tööd tipptasemel laborites oma ala professionaalide juhendamisel.
  • pakub lisaks kitsamatele ja laiematele erialateadmistele ka oskusi, kuidas juhtida meeskonda ning õigus- ja majandusteadmisi.
  • ühendab teooria praktikaga, sest spetsiifiliste kinnisvara korrashoiuga seotud õppeainete läbiviimine toimub koostöös Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liiduga. 
  • tagab lõpetajale töö kinnisvara korrashoiu valdkonnas pädeva ja kutset omava spetsialistina. 
  • Samuti on lõpetanutel võimalus jätkata õpinguid Tallinna Tehnikaülikooli magistriõppes.


„Tööturul on suur vajadus spetsialisti järele, kes teaks kõike hoonete haldusest, tehnohooldusest, aga ka heakorrast.“

– Maria Reks, üliõpilane

Kuna kinnisvara korrashoiu valdkonnas toimuvad korraga nii digitaliseerumine kui ka põlvkonnavahetus, on tööturul suur puudus noortest ja kaasaegse haridusega spetsialistidest, mistõttu kinnisvara korrashoiu eriala lõpetanud üliõpilastele on pärast lõpetamist tagatud kindel töökoht.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

Lisainformatsioon:

Leena Paap
lektor, kinnisvara korrashoiu õppekava juht
leena.paap@tktk.ee
666 4551
TLN-A217
CV-ETIS
Kaidi Laks
juhiabi, aasta tugitöötaja 2022
kaidi.laks@tktk.ee
666 4547
TLN-A214