Raudteetransport - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Raudteetransport

Raudteetransport

Raudteetransport

Raudtee on suur ja keeruline süsteem. See tähendab rööpaid, teid, rajatisi ja veeremit ehk kõike seda, millel ja millega sõidetakse. Infrastruktuuri kõrvale on vaja ka täpset ja toimivat liikluskorraldust – inimesi ja süsteeme –, et reisijad ja kaup õigel ajal õigesse kohta jõuaksid. Seda kõike ohutult, targalt ja keskkonnasõbralikult, ühendades Eestit Euroopaga.


“TTK haridus annab sulle julguse elus edasi liikuda ja igast uksest sisse astuda!“

– Timofei Kilin, Eesti Raudtee Lääne teeosakonna juhataja

Raudteetranspordi (Railway Transportation) õppekava:

  • õpetab määratlema objektiivseid transporditeenuste vajadusi ning nende mõju majandusele, keskkonnale ja elanikkonnale.
  • annab teadmised raudteetranspordi tehnilistest ja tehnoloogilistest komponentidest (infrastruktuur ja veerem), nende seostest ja töötingimustest.
  • aitab orienteeruda Eesti ja Euroopa Liidu õigusruumi reguleerimise põhimõtetes.
  • aitab mõista ja rakendada raudteetranspordi korraldamise meetodeid ning ohutu raudteeliikluse põhimõtteid.
  • selgitab erinevate transpordiliikide arengu globaalseid suundumusi maailmas ning Eesti transpordisüsteemi integreerimise võimalusi ja viise ühtsesse transpordivaldkonda (interoperability).
  • õpetab erialaseks tegevuseks vajalikke üld- ja eriteadmisi raudteede planeerimise, projekteerimise, side ja korrashoiu alal.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

  • Tutvu vastuvõtutingimustega
  • Matemaatika riigieksami ja/või TTK matemaatika testi sooritanud kandidaatidele lisatakse täiendavad konkursipunktid vastavalt tulemustele.

Lisainformatsioon:

Mihhail Kirejev
lektor, raudteetranspordi õppekava juht
Marju Viitmann
juhiabi
marju.viitmann@tktk.ee
666 4566
TLN-A124
Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?