Elektritehnika - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Elektritehnika

Elektritehnika

Elektritehnika

Elektritehnika õppekava eesmärk on üliõpilase ettevalmistamine töötamiseks elektriinsenerina elektroenergeetika valdkonna ettevõtetes. Elektriinsenerid projekteerivad ja tagavad elektrisüsteemide ja -seadmestiku efektiivse, ohutu ja keskkonnasõbraliku toimimise. 

Elektritehnika (Electrical Engineering) õppekava:

  • õpetab nägema ja mõistma elektrivaldkonda kogu selle ulatuses. Selgeks saavad elektrotehnika, elektroonika, automaatika, elektrimasinad ja -aparaadid, tarbijate elektrivarustus, kõrgepingetehnika, tööstuslikud elektriseadmed ja paigaldised, automaatjuhtimine ning protsesside automatiseerimine.
  • annab rakendusliku kõrghariduse ja elektriinseneri kvalifikatsiooni, mis vastab Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku 6. tasemele. Lõpetanul on võimalik taotleda endale A või B pädevustunnistust, mis annab õiguse juhtida elektri- ja käidutöid ning teha tehnilist kontrolli.
  • hõlmab õppetööd kaasaegses elektritehnika- ja automaatikalaboris, kus kasutatakse tulevaste elektriinseneride koolituses kõige kaasaegsemaid laboriseadmeid ja -programme.
  • pakub edukatele õppijatele võimalust viibida vahetusüliõpilasena praktikal või õppida mõnes Euroopa Liidu riigi kõrgkoolis. 
  • ühendab teooria ja praktika loengutes toimuvate praktikumide ja valdkonna juhtivates ettevõtetes toimuvate praktikatega (ABB, Eesti Energia, Elering jt).
  • tagab lõpetanule hea töökoha ja võimaluse jätkata magistriõppes Eesti või teiste Euroopa Liidu riikide kõrgkoolides. 

Elektriinsener võib valida töökoha nii Eesti kui ka välismaa võrgu-, paigaldus- ja tootmisettevõttes, olla spetsialist või juht, tõusta spetsialistist juhiks, teha mõlemas rollis ära suuri asju.

Tallinna Tehnikakõrgkool on Eesti vanim ja suurim tehnikavaldkonna rakenduskõrgkool. Selle lõpetaja saab rakenduskõrghariduse diplomi ja bakalaureusekraadi, mis kinnitab, et oled oma valdkonna tõeline spetsialist ja võid asuda kohe tööle või kandideerida magistriõppesse Eestis või välismaal.

  • Tutvu vastuvõtutingimustega
  • Matemaatika riigieksami ja/või TTK matemaatika testi sooritanud kandidaatidele lisatakse täiendavad konkursipunktid vastavalt tulemustele.

Tõmba endale rakendus, õpi elektriinseneriks TTK-s!

Lisainformatsioon:

Andrei Rudz
külalislektor, elektritehnika õppekava juhi kt
andrei.rudz@tktk.ee
666 4557
TLN-A230
Kaja Lattu
juhiabi
kaja.lattu@tktk.ee
666 4555, 5557 4657
TLN-A224
Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?