Prindi

Sümboolika

Kõrgkooli logo

TTK logo stiiliraamat
Akadeemiline protokoll 2019

TTK-logo-2013-v-kakskeelne

TTK-logo-2013-v-eestikeelne

TTK-logo-2013-v-pyramiid

Logo lugu

Kool. Mis on üks kool ühe õpilase jaoks? Omaette eesmärk? Osa teekonnast? Algus? Või lõpp-punkt?

Tallinna Tehnikakõrgkool on oma õpilaste jaoks Võimaluste Värav. Kool on osa iseseisvumise teekonnast, mitte aga staatiline tipp, mille vallutamine on omaette eesmärk. Tallinna Tehnikakõrgkool annab oma õpilastele uued oskused, millega igaüks saab luua oma tulevikku ja valida oma elu elamiseks tuhandete uute võimaluste hulgast säravaima.

See, kes on kord läbinud Võimaluste Värava, vaatab maailma hoopis uue pilguga. Tallinna Tehnikakõrgkooli sümbol on seesama Võimaluste Värav. Kujund on neljatahuline püramiid, mille esimene ja tagumine tahk on eemaldatud, avades nii kujundi kõigile, kes soovivad sellest “läbi kõndida” ja uusi võimalusi avastada.


TTK sõrmus

Sõrmuse kavandi autor on Mari-Ann Esajas, kes kirjeldab protsessi järgmiselt: “Uus sõrmus tuli koos uue kooli logoga. Kuna uus logo kujutab võimaluste väravat, oli minu eesmärk sõrmus kujundada ruumiliseks, näidates kooli logo perspektiivis. Nõnda sündis praeguse sõrmuse teravapoolne kuju.”


TTK tekkel

Tallinna Tehnikakõrgkooli värvideks on roheline, valge ja must. Tekli mustale põhjale on tikitud kõrgkooli embleem – püramiid, mis on registreeritud Riigi Patendiametis Tallinnas ja välja antud kaubamärgistus nr 17969. Tekli küljele on valgega tikitud kooli nimi. Kavandi autor on Rein Nurmse.

Tekli kandmise õigust omavad kõrgkooli õppejõud, vilistlased ning üliõpilased. Tekkel on pidulik peakate, mis eeldab tema kandmist korraliku rõivastusega. Lubamatu on Tallinna Tehnikakõrgkoolile mittetähenduslike ilustuste kandmine teklil.

Tekli korrasoleku eest vastutab tekli omanik.
Tekli saab endale soetada üliõpilasesindusest.
Tekli statuudi kinnitab ja muudab kõrgkooli nõukogu.

Kõrgkooli värvidest sümboliseerib:

  • valge – ausust
  • roheline – vendlust
  • must – meelekindlust

  • Jaga: