Prindi

IT-teenused

Tudengitele pakutavad IT-teenused ja õppetööks vajalikud infosüsteemid:

 • Kõrgkooli infosüsteemide kasutamiseks luuakse Teile kasutajakonto, mis koosneb üldjuhul Teie eesnime esitähe(de)st ja perenime kuni 7 tähte (kokku 8 tähte), kus õäöüšž asendatakse vastavalt oaousz.
  Näiteks: Lauri Lääts saab endale kasutajanime llaats. Kui selline nimi on juba olemas, siis tekib veidi teistsugune (näitek lalaats). Sellest tuleneb ka peamine e-posti aadress, mis on antud näites llaats@tktk.ee. Konto algne parool antakse Teile teada e-postiga või infotunnis. Kui te ei tea oma kasutajanime, siis näete seda moodles, kui logite ID-kaardiga. Saate seda küsida ka it@tktk.ee Esmase parooli PEATE muutma ära ja seda saab teha Moodle keskkonnas kasutajanime ja parooliga sisse logides. JUHENDVIDEO

 

UUS! Oleme tööle pannud portaali (https://passwordreset.microsoftonline.com),  kus saab iga kasutaja iseseisvalt oma konto parooli igal ajahetkel õpingute kestel taastada! 

EELDUS! Enne tuleb enda varuaadress ja telefon süsteemis verifitseerida, mille kohta on juhis olemas SIIN

 

 
 • KATKESTUSED – REEDETI alates 18.00 võivad esineda katkestused infosüsteemide töös. Üldjuhul on tegemist lühiajaliste katkestustega, kuid võivad kesta kuni järgmisel päeval kell 10.00-i. Muul ajal toimuvad ja pikemad katkestused teavitatakse ette võimalikult pikalt.
 
 • Moodle – õpikeskkond – moodle.tktk.ee – sisse logimine kasutajanime (või kooli e-postiga) ja parooliga, probleemide korral võib saata kirja haridustehnoloog@tktk.ee või konkreetset e-kursust puudutavates küsimustes pöörduda kursuse õppejõu poole.
  ESIMESEL KORRAL SISSE LOGIDES, näiteks Mobiil-ID või ID-kaardiga, tuleb vaadata oma kooli konto kasutajanimi. Järgmiseks tuleb uuesti sisse logida oma kasutajanime ja algse parooliga. Parooli vahetamiseks tuleb üleval paremal klõpsates oma nimel ning avanevas rippmenüüs valida eelistused ning avanenud lehel valida konto osas “Muuda parool”. Samas saate vaadata, mis on Teie kasutajanimi. JUHENDVIDEO
  Loodav parool EI TOHI sisaldada täpitähti: õäöü või ÕÄÖÜ, samuti teisi žš jne.
  Probleemide korral kirjutage it@tktk.ee – ALATI lisage, mis seadmega probleem tekkis (mac/pcandroid/iOS, mis OS versioon, mis veebilehitseja jne.). Osad Teenusmajanduse instituudi õppekavad kasutavad ka hitsa (nüüd Harno) moodlet – moodle.hitsa.ee NB! sisse logimine HITSA Moodle kontoga. Kui kontot ei ole, siis tuleb konto luua – juhised on olemas HITSA Moodle lehel. Probleemide korral kirjutage moodle@hitsa.ee või konkreetset e-kursust puudutavates küsimustes pöörduduge õppejõu poole.

 

 • Kooli e-post (KOHUSTUSLIK – selle kaudu saadetakse teile õppetööga seotud teateid) – webmail.tktk.ee või gmail.com – sisse logimine koolikontokasutajanimi@tktk.ee ja parooliga, probleemide korral kirjutage it@tktk.ee
  Kui sisse logimine ei õnnestu, siis tuleb esimese asjana siseneda Moodlesse ning uuendada oma salasõna. Teie kooli e-posti aadressina toimib ka eesnimi.perenimi@tktk.ee. kasutajanimi@tktk.ee konto nimekuju toimib ka teistes kooli teenustes: Google Drive, Google Meet, Google Hangouts jne. E-posti kontosse logimine: JUHENDVIDEO

 

 • Õppeinfosüsteem TAHVEL tahvel.edu.ee – õppeinfosüsteemi sisse logimine toimub ID-kaardi, Mobiil-ID, smart-ID, HarID konto või KA KOOLI kasutajanime (näit llaats ilma @tktk.ee) ja parooliga – lehe alguse näitel: llaats ja moodles määratud parool. Probleemide korral kirjutage ope@tktk.ee.

 

 • Printimine, kopeerimine, skaneerimine – veebipõhiselt keskkonnas ee.printincity.com. Kooli avalikest arvutitest (e-keskuses ja raamatukogus) saab printida otse raamatukogus ja mujal majas asuvatesse teenusega seotud printeritesse. Probleemide korral support@printincity.ee või  it@tktk.ee.

 

 • WiFi – koolimaja kõigis hoonetes ja korpustes on saadaval Avalik WiFi võrk. Kui Teil on probleeme WiFi ühendusega, siis palun fikseerige koht, aeg, seadme MAC aadress ning andke probleemist teada it@tktk.ee.

 

 • Arvuti kasutamine on võimalik e-keskuses ja raamatukogus. Arvutitele on installeeritud enim õppetöös vajaminevad tarkvarad. Kui mõnd vajalikku tarkvara ei ole, andke sellest teada oma õppejõule või it@tktk.ee ja lisame selle võimalusel.

 

 • MS Office tarkvara O365 alla laadimiseks minge palun lehele office.com. logige sisse oma kooli konto e-postiga kasutajanimi@tktk.ee ja parooliga. Seal saate kogu vajaliku tarkvara alla laadida. Probleemide korral kirjutage it@tktk.ee. Sama konto toimib Teie jaoks MS Teams kasutamisel.

 

 • Autodesk tarkvara – Kodus kasutamiseks saavad tudengid luua konto ning seejärel tarkvara alla laadida otse Autodesk lehel.

 

 • Varamu – õppematerjalide hoidla eprints.tktk.ee – sisse logimine kooli konto kasutajanime (näit llaats ilma @tktk.ee) ja parooliga, probleemide korral kirjutage haridustehnoloog@tktk.ee

 

 • Koduleht tktk.ee – probleemide korral kirjutage turundus@tktk.ee

 

 • E-pood epood.tktk.ee – tuleb luua eraldi e-poe konto või sooritada osta külalisena, probleemide korral kirjutage turundus@tktk.ee

 

 • IP-põhistele allikatele kaugligipääs andmebaasi Emerald Insight (emerald.com) kasutamiseks ja ajakirja Äripäev digilehe (aripaev.ee) lugemiseks. – juhend moodles.

 

 • OnTheHub https://tktk.onthehub.com/ – Tasuta või soodushinnaga tarkvara – sisse logimine kooli konto kasutajanime ja parooliga

 • Jaga: