Kogemuslood - Tallinna Tehnikakõrgkool
Search
Close this search box.

Kogemuslood

Moetööstuse üliõpilane Johanna Nursi veetis semsestri Türgis Istanbulis. “Erasmus õpetas mulle julgust ja iseseisvat hakkamasaamist. Erasmus annab kindlasti väga palju juurde keeleliselt ja avardab väga palju silmaringi. Kui sa ei taha üksi minna, siis võta sõber kaasa. Ongi veel lõbusam”

TTKs rakendusarhitektuuri õppiv Lysett Heinmets käis vahetusõpingutel Barcelonas. “Erasmus on mugavusstrsoonist välja tulemine ja see oligi see, mida tahtsin. See arendas mind väga palju.”

Robotitehnika üliõpilane Reimo Vellemaa veetis kaks semestrit Erasmusega Slovakkias. “Kõige rohkem õpetasid vahetusõpingud mulle vastutustunnet. Sa õpid päriselt ise enda eest vastutama, sest ettetulevad olukorrad tuleb endal lahendada.”

Sander Künnapuu tootmiskorralduse erialalt õppis semestri Hollandis Saxion University of Applied Sciences kõrgkoolis. “Erasmus õpetas mind nägema erinevaid perspektiive. Sul on alati väga palju erinevaid alternatiive. Õppisin asju nägema mitte ainult enda seisukohta, vaid kaaluma ka teiste seiskohti, et vaadata kuidas ka teised minu otsustest kasu saaksid.”

Moetööstuse tudeng Piret Saartok veetis terve õppeaasta Rootsis, õppides Swedish School of Textiles kõrgkoolis. “Erasmuse aasta oli nagu ralliautos istumine. Kogu aeg läksid ja tegid ja kogu aeg oli midagi uut. Kui saaks, ma läehksi kindlasti veel.”

Masinaehituse tudeng Ain Arras käis välisõpingutel Saksamaal Augsburgis: “Erasmus pakub tudengile ainulaadset võimalust seikluseks ja enese proovile panekuks. See on võimalus näha ja kogeda teist maastiku, kultuuri, kliimat, õppe ja töövormi, omades samas alati turvavõrku, mida pakuvad Erasmuse toetused ning oma ja väliskõrgkooli tugivõrgustik.”

Ärijuhtimise üliõpilane Elvis Roog käis Erasmusega õppimas Portugalis: “Erasmus annab julgust inglise keeles suhelda. Vahet pole, mis läheb hästi või halvasti. Kõigest õpib ja kogemused jäävad meelde.”

Masinaehituse üliõpilane Mihkel Erik Rebane käis Erasmuse raames õppimas Brnos University of Technologys Tšehhis: “Erasmus on hea võimalus ennast tundma õppida ja vaadata, kuidas võõras olukorras hakkama saad. Kui piisavalt kordi külma vette hüpata, siis varsti enam ei tundugi see vesi nii külm.”

Tootmiskorralduse üliõpilane Jan-Erik Puss käis 2021. aastal Erasmuse toel praktikal Soomes:
“Erasmuse välispraktika kogemus oli minu jaoks väga oluline ja andis kinnituse, et see, mida õpin on minu jaoks õige. Praktika välisriigis aitab tundma õppida teise riigi töökultuuri ja sellest õppida.”

Ehitusinstituudi üliõpilane Silver Kask käis 2020. sügissemestril Erasmusega õppimas Frederick Universitys Küprosel:
“Erasmusega otsustasin õppima minna seepärast, et see teeb õppeaja palju huvitavamaks ja see on väga hea võimalus näha teiste riikide kultuuri, inimesi ja loodust. Tänu Erasmusele kohtusin väga paljude erinevate inimestega üle kogu maailma, kellest paljudega suhtlen ka praegu ja ilmselt veel pikka aega. Vaatamata koroonapandeemiale toimus väga palju ühiseid üritusi teiste Erasmus tudengitega ja muidugi arendasin ka enda inglise keele oskust.”

Moetööstuse tudeng Triin Lumiste õppis 2019/20 aastal Accademia della Moda kõrgkoolis Itaalias:
“Erasmusest kuuldes teadsin kohe, et tahan seda võimalust ära kasutada. Accademia della Moda on väga kõrgel tasemel kool ja õppisin aasta jooksul seal rohkem kui oleks arvata võinud. Erasmus arendab väga su kohanemisvõimet ja õpetab teiste kultuuridega arvestama.”

TTK arhitektuuriinstituudi üliõpilane Katariina Grib käis 2020. aasta kevadel Erasmusega õppimas INSA de Strasbourgis Prantsusmaal: “Lendasin Prantsusmaale jaanuari lõpus olematu keeleoskusega ja ei kõhelnud oma valikus kordagi, sest nägin selles ainulaadset võimalust täita korraga paar enda unistust — prantsuse keel selgeks saada ja tutvuda lähemalt kultuuriga.”

Katariina räägib pikemalt oma kogemustest Erasmuse taskuhäälingus Spotifys ja oma postitustes Erasmuse tudengiblogis siin ja siin.

Tutvu teiste lugudega:

Erasmuse tudengiblogi

Erasmuse taskuhääling

Videod: Tanel Aavistu

Ava vestluse aken
1
Tuled meile? Uuri siit :)
Scan the code
Tallinna Tehnikakõrgkooli vastuvõtt
Hei! Kas saan aidata?